AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu (MBBİ) tərəfindən nəşr olunan “Transactions of the Institute of Molecular Biology & Biotechnologies” jurnalının növbəti nömrəsi (cild 9, nömrə 1) “Elm” nəşriyyatında işıq üzü görüb.
Bu nömrədə Azərbaycan Respublikasının və xarici ölkələrin müxtəlif elmi-tədqiqat və ali təhsil müəssisələrində biologiya, aqrar və tibb elmləri sahəsində aparılan multidissiplinar araşdırmaların mühüm nəticələrini özündə əks etdirən ümumilikdə 10 məqalə nəşr edilib.
Qeyd edək ki, beynəlxalq standart seriya nömrələri (ISSN: çap – 2709-0744, elektron – 2709-0752) ilə ingilis dilində nəşr edilən jurnalın bütün məqalələrini PDF formatında jurnalın saytından (https://www.timbb.az/) və ya institutun saytında jurnal üçün ayrılmış səhifədən (https://imbb.az/az/content/190) əldə etmək mümkündür.
Hazırda jurnalın saytı beynəlxalq standartlara uyğun olaraq yenilənir, nəşrin Scopus və WoS kimi nüfuzlu bazalara daxil edilməsi istiqamətində intensiv fəaliyyətlər davam etdirilir.

The latest issue (Volume 9, Issue 1) of the journal “Transactions of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies”, published by the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies (IMBB) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, has been released.
This issue features a total of 10 articles presenting significant results of multidisciplinary research in the fields of biology, agriculture, and medical sciences, conducted at various research institutions and higher education establishments in Azerbaijan and abroad.
It should be noted that the journal is published in English with international standard serial numbers (ISSN: print – 2709-0744, online – 2709-0752). All articles are available in PDF format on the journal’s website (https://www.timbb.az/) or on the page dedicated to the journal on the institute’s website (https://imbb.az/az/https://imbb.az/en/content/190).
Currently, the journal's website is being updated in accordance with international standards, and active efforts are underway to have the publication indexed in prestigious databases such as Scopus and Web of Science.